dvojnásobný olympijský vítěz v kanoistice
          V březnu 2002 se Česká nadace sportovní reprezentace stala nositelem Evropské ceny Fair Play.

          Cenu uděluje Evropský výbor Fair Play pod patronací Sdružení Evropských olympijských výborů.

olympijský vítěz ve vzpírání
olympijský vítěz v kanoistice

Nadace slouží společensky prospěšnému účelu - české sportovní reprezentaci. Jejím cílem je pomáhat sportovcům všestrannou podporou, umožňující jim získání a rozvíjení vysoké sportovní výkonnosti a současně zmírňování sociálních dopadů, vyvolaných reprezentační sportovní činností v jejím průběhu i po skončení reprezentačního působení.
olympijský medailista v ledním hokeji
cyklista století

Za 20 let činnost ČNSR podporovala více než 1600 sportovců ze 35 sportovních odvětví a vyplatila jim na podporách více než 80 milionů korun. Dalších 9 milionů poskytla Nadace v minulosti na aktivní sportovní činnost zdravotně postiženým spoluobčanům. V letech 1992 a 1994 zajistila i financovala první televizní přenosy z paralympijských her a zprostředkovala je naší veřejnosti.
motocyklový závodník století
medailista z mistrovství světa v ledním hokeji

Od roku 1996 je Nadace autorem a exkluzivním vyhlašovatelem soutěže o titul "Juniorský sportovec roku". Cílem soutěže je posílit zájem mládeže o výkonnostní sport, motivovat juniorské reprezentanty a jejich trenéry k dosažení špičkových mezinárodních výsledků a rozšířit okruh mecenášů sportu a přivést jejich zájem od úspěšných seniorských reprezentantů k podpoře méně známých juniorských reprezentantů, tvořících budoucnost českého sportu.
olympijský medailista v kanoistice
V minulosti dosáhli tohoto ocenění např. lyžaři Lukáš Bauer, Martin Koukal a Zuzana Kocumová, střelkyně Kateřina Kůrková-Emmons, cyklisté Kreuziger a Kulhavý, rychlobruslařky Sáblíková a Erbanová, lyžařky Záhrobská a Samková, skokan na lyžích Koudelka, moderní pětibojař Svoboda a Polívka, judista Krpálek a atleti Hejnová, Ščerbová, Holuša a Bába. Nadace se tímto způsobem každoročně snaží obrátit pozornost veřejnosti i sponzorů k talentované mládeži.

Každoročně mizí většina těchto talentů v nenávratnu. Každoročně usiluje nadace o získání prostředků na záchranu těchto talentů v nejcitlivějším věku jejich sportovní kariéry.


Ještě o stupínek mladší uchazeče o sportovní slávu oslovil na začátku třetí dekády činnosti Nadace Český olympijský výbor: V prosinci 2012 vznikl Projekt České olympijské nadace, který se na žádost ČOV stal součástí České nadace sportovní reprezentace. Jeho účelem a posláním je efektivně pomáhat mladým sportovcům ze sociálně znevýhodněných skupin včetně zdravotně postižených dětí a podporovat je v jejich sportovních aktivitách, přičemž udělování podpory v rámci projektu má převážně humanitární a sociální charakter. Projekt se týká mladých sportovců ve věku od 6 do 18 let a je v souladu se Statutem Nadace a jeho Zásadami pro poskytování podpory. Jeho garanty a prvními přispěvateli jsou čeští olympijští medailisté z posledních dvou olympiád 2010 ve Vancouveru a 2012 v Londýně. Vedoucím představitelem projektu je Jan Železný, předseda správní rady Nadace. Výběrovou komisi tvoří sami přispěvatelé – olympijští medailisté, mezi nimi např. Barbora Špotáková, Mirka Knapková, David Svoboda nebo Vavřinec Hradílek.


Z bývalých reprezentantů byli od počátku podporováni například hrdinové povídek Oty Pavla kanoista Alfréd Jindra a cyklista Jan Veselý, hokejista Stanislav Bacílek po neodkladné amputaci obou nohou a motocyklový závodník František Šťastný s vážnými problémy zbytkové ledviny. V dalších letech k nim přibyli gymnasta Jaroslav Šťastný po těžké operaci vnitřního ucha, fotbalista Svatopluk Pluskal po vážné mozkové příhodě, vzpěrač Hans Zdražila s prohlubujícími se potížemi s páteří, hokejisté František Tikal po operaci plic a Vlastimil Bubník po operaci srdce. Podporování byli i sáňkař Radim Lanča, který utrpěl těžké zranění v přípravě na ZOH v Naganu, gymnasta Zdeněk Růžička, jenž se těžce zranil v přípravě na OH v Mnichově a nejstarší žíjící olympijští vítězové kanoisté Josef Holeček a František Čapek.S návratem ke sportu po dlouhodobém zranění pomohla plavkyni Iloně Hlaváčkové, biatlonistce Evě Hákové, kanoistovi Petru Procházkovi. Na konci druhé dekády svého působení Nadace podporuje např. bývalého atleta Josefa Trousila a házenkáře Josefa Trojana, oba po vážné mozkové příhodě, a olympioniky a současně legendární trenéry Jiřího Víchu a Zdeňka Remsu.